استانداردها

فرآیند استاندارد سازی در صنایع فولادی به عنوان یکی از صنایع پیشرو در این امر، با هدف تضمین کیفیت، ایمنی محصولات و بهبود عملکرد فرآیندها آغاز گردید. استانداردهای ASTM (استانداردهای مربوط به انجمن تست و مواد آمریکا)، DIN (استانداردهای تدوین شده در مؤسسه استانداردسازی آلمان)، BSI(استانداردهای تدوین شده در موسسه استاندارد بریتانیا)، JIS (استانداردهای صنعتی ژاپن) و …  برای مواد خام، فرآیندهای تولید و محصولات نهایی در زمینه صنایع فولادی تدوین شده‌اند که شرکت فولاد گستر آتنا با تحقیق و بررسی روی این گروه از استانداردها و پیاده سازی آنها در فرایندهای خود، در جهت اخذ و نگهداری گواهی های انطباق با الزامات اروپا (CE)، استاندارد ارائه شده توسط انجمن آب و فاضلاب آمریکا (AWWA-C200)، سیستم مدیریت یکپارچه و استاندارد ملی ایران برآمده و این امر را به بهترین نحو به انجام رسانده است.

بدیهی است با پیشرفت‌ فناوری و تغییر در نیازها، استانداردها نیز به‌روزرسانی می‌شوند. توسعه استانداردهای جدید برای سیستم های مدیریتی، مواد خام، فرآیندهای تولید و محصولات نهایی در دستور کار کارشناسان این شرکت بوده تا بتواند با نیازهای جدید صنعت لوله و پروفیل های فولادی هماهنگ شود.

استانداردها در صنعت لوله و پروفیل های فولادی نقش مهمی در تضمین کیفیت، بهره‌وری و ایمنی ایفا می‌کنند و به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا با یکدیگر و با بازار های منطقه هماهنگ شوند.

 

استاندارد ISO10002:2018 فولادگستر آتنا                استاندارد ISO 14001:2015                استاندارد ISO 45001:2018                استاندارد ISO 9001:2015
استاندارد ISO 10004:2018                استاندارد AWWA                 استاندارد EN 10219-1

 

گواهینامه فنی محصول

گواهینامه فنی که توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صادر می‌شود، سند پشتیبان مقررات ملی ساختمان و نشان دهنده تطابق عملکرد و کیفیت مواد، مصالح، فرآورده‌ها و سیستم‌های ساختمانی با معیارهای تعریف شده در مباحث مقررات ملی ساختمان است.

در کشور ما جهت قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، متولی اصلی استاندارد سازی، سازمان ملی استاندارد ایران می باشد و در طول آن سازمان های اجرایی مربوط نیز وظیفه تدوین مقررات فنی در حوزه خود و نظارت بر اجرای آن ها را بر عهده دارند. در وزارت راه، و شهرسازی و در بخش ساختمان و ابنیه فنی، منطبق بر قانون، قوانین و مقررات فنی متعددی تهیه، تدوین و ابلاغ می شود که در زمینه مصالح ساختمانی و فناوری‌های نوین مربوطه، این مسئولیت بر عهده مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گذاشته شده است.

شرکت فولاد گستر آتنا مطابق با ضوابط فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ویرایش پنجم مبحث دهم مقررات ملی ساختمان و همچنین استاندارد ASTM A500، توانسته است گواهی فنی مقاطع قوطی فولادی سرد نورد شده با درز جوش طولی را از این مرکز اخذ نماید.

این گواهینامه نشان می دهد که الزامات مربوط به عملکرد این محصولات بر اساس نتایج آزمایش های انجام شده، مورد قبول مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می باشد.

گواهینامه فنی شرکت فولادگستر آتنا